Luksusowe życie i najdroższe hotele

Dzieci świata, Wyspa ślepców, Diler gwiazd czy w końcu Chłopaki z Dubaju to najgłośniejsze reportaże autorstwa Piotra Krysiaka. Przy tym należy zauważyć, że największy szum medialny wywołali Chłopacy z Dubaju. To reportaż, w którym autor przygląda się przestępczym działaniom i ugrupowaniom, które z jakiegoś powodu szczególnie upodobały sobie Dubaj. Krysiak spędził w tym ekskluzywnym mieście kilka lat, zbierając w tym czasie informacje do swojej książki. Jak się jednak okazało, autor zdobył na tyle dużo danych, że postanowił wydać swoistą dalszą część – “Dziewczyny z dubaju” książka- reportaż Krysiaka. O czym opowiada ten tekst i na jakich zagadnieniach skupia się Krysiak?

Od biedy do bogactwa

Dziewczyny z Dubaju to surowy reportaż, w którym Piotr Krysiak po prostu obserwuje swoje bohaterki. W oczy rzuca się bezstronność w przestawianiu napotkanych wydarzeń oraz ludzi. Jednocześnie ten zimny ton całej historii może na początku zniechęcać. W reportażu dużo jest też materiałów dodatkowych, w postaci zachowanych wiadomości, maili i nagrań głosowych, jakie Krysiakowi przekazały bohaterki. To pozwala wczuć się w przedstawioną na łamach książki brutalną i niebezpieczną rzeczywistość. Krysiak wnika do bogatego świata, do którego wstęp mają tylko wybrani. Przechadzają się tu znani aktorzy, piosenkarki, modelki czy fotografowie. Zaraz obok dochodzi do podejrzanych transakcji, nielegalnego handlu i prostytucji.

Teraz mam wszystko

Bohaterki Dziewczyn z Dubaju prowadzą luksusowe życie. Jako ekskluzywne prostytutki zarabiają nawet do pół miliona dolarów. Niektóre i więcej. Wszystko zależy tutaj od sieci kontaktów i tego, czy potrafi się trzymać język za zębami. Jeśli nie, taki cel szybko jest w jakiś sposób likwidowany. Policja ma pełną świadomość tego, co dzieje się po drugiej stronie Dubaju, jednak korupcja osiągnęła tu taki poziom, że władze nie są w stanie i przede wszystkim nie chcą nic zrobić. Niemniej jednak Krysiak pokazuje nam ten świat z jego wadami i zaletami.