Dokąd prowadzą wielkie pieniądze?

Nowa książka Piotra Krysiaka zaskakuje świeżością i szczerym podejściem do tematu. Dziewczyny z Dubaju to wielowątkowa opowieść o ciemnych stronach biznesu w jednym z najbardziej nowoczesnych miast świata. Autor, aby zebrać pokaźną ilość materiału, zdecydował się na towarzyszenie bohaterkom swojej książki przez kilka lat. To pozwala nam mieć szerszy pogląd na wydarzenie przedstawione w książce. Dlaczego dziewczyny z dubaju książka to reportaż, który warto przeczytać? Czy sprawdzi się także i u tych czytelników, którzy nie za bardzo lubią zagłębiać się w skandale?

Przerażająca rzeczywistość

Piotr Krysiak nie boi się kontrowersji. Głównym tematem Dziewczyn z Dubaju jest kobieca luksusowa prostytucja. Autor skupia się na kilku postaciach i przygląda się ich codzienności. Warto zaznaczyć, że ta nie należy do najbezpieczniejszych. Niemniej jednak w tej rzeczywistości jest coś, co wciąż przyciąga do siebie nowych ludzi. Są to pieniądze. To właśnie one sprawiają, że kobiety i mężczyźni z różnych kontynentów przyjeżdżają do Dubaju, aby odmienić swój los. Część z nich robi to tylko i wyłącznie w celach wzbogacenia się, część próbuje wyciągnąć swoich najbliższych z długów, a jeszcze inni szukają swojego miejsca na ziemi.

Bezstronna opowieść

Dziewczyny z Dubaju zaskakują bezstronną narracją i tym, że autor praktycznie nigdy nie wychodzi z roli obserwatora. Nie ocenia swoich bohaterek, nie udziela im rad, ani nie moralizuje. Zamiast tego przedstawia wycinek z ich życia, próbując jednocześnie poznać mechanizmy tego, w jaki sposób urządzony jest ten luksusowy, bogaty i ekstrawagancki świat.

Dziewczyny z Dubaju to:

– nowy reportaż autorstwa Piotra Krysiaka,

– bliższe spojrzenie na mafijny świat Dubaju,

– bezstronna opowieść o losach kilku kobiet,

– historia o niebezpiecznym świecie, w którym wszystko jest możliwe,

– różne postawy różnych ludzi,

– barwny i szczegółowy reportaż o luksusowej prostytucji.